Zirkonyum Fiyatları

Zirkonyum fiyatları , diş tedavilerinde kaplamaların altında kullanılan metalin yerine doku dostu olan ve insan sağlığı için hiçbir yan etkisi olmayan bir maddedir. Porselen kaplamalarda alt malzeme olarak kullanılan metalin insan sağlığı için zararları olduğu, kullanılan kişide alerjik reaksiyon oluşturabildiği bilinmektedir. Bu zararlardan dolayı yeni bir arayışa girerek, tıp alanında, insanların farklı bölgelerinde kullanılan zirkonyum keşfedilmiştir. Sağlık açısından faydalı olmasının yanında, zirkonyum estetik açıdan da doğal dişe daha yakın görünmesi nedeni ile tercih edilmektedir.

zirkonyum diş tedavisi

zirkonyum diş tedavisi

Zirkonyum Fiyatları ne kadar

Işık geçirici özelliğinin yanında, dayanıklı olması da diş hekimleri ve hastalar tarafından tercih edilmesinin nedenleri arasındadır. Zirkonyum diş diğer kaplamalara göre daha pahalı bir uygulamadır.

Zirkonyum Fiyatları

Zirkonyum Fiyatları

Zirkonyum diş fiyatları

İlk uygulanmaya başlandığı yıllara göre, zirkonyum diş fiyatları ucuzlamıştır fakat yine de diğer metal destekli porselen kaplamalara oranla daha pahalıdır. Pahalı olmasının en önemli nedeni laboratuar ortamında bilgisayar destekli cihazlarla hazırlandığı için laboratuar ücretlerinin pahalı olmasından kaynaklanmaktadır.

Zirkonyum çalışan laboratuar sayılarının artması, diş hekimleri ve hastalar tarafından talebin artması nedeni ile zirkonyum diş fiyatları ucuzlamıştır.  Estetik ve doğal görünümü, dayanıklılığı sebebi ile tercih edilen zirkonyum dişlerin bu özelliği, fiyatı göz ardı ettirebilir.

Zirkonyum diş uygulamaları fiyat tarifeleri uygulandığı şehire, hastaneye, kliniğe, uygulama yapılan dişin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Türk Diş Hekimleri Birliği’ nin sitesinden ortalama fiyatlar öğrenilebilir.Sitemizin piyasa araştırmaları neticesinde ise zirkonyum fiyatları 2014 te 500 tl den 1000 tl kadar tek dişte ücret alındığı belirlenmiştir.

Zirkonyum zararları

Zirkonyum tıpta yıllardır, vücudun değişik bölgelerinde kullanılmış hiçbir yan etkisi görülmemiş bir maddedir. Doku dostu olan zirkonyum maddesinin insan sağlığı açısından bir zararı yoktur, aksine porselen kaplamalarda alt yapı malzemesi olarak kullanılan metaller bazı hastalarda alerjik durumlar ortaya çıkarır, diş etlerinde morarmalara neden olurken zirkonyum kullanılan dişlerde hiçbir problem görülmez.

Zirkonyum diş zararları

Diğer kaplamalara göre, zirkonyum diş birçok avantaj sağlar kullanıcılarına. Işığı geçirgen bir özelliğe sahip olması mat bir görünümden kurtarır kullanıcıyı, sıcak ve soğuk yiyecek ve içeceklere karşı hassasiyet oluşturmaz. Dayanıklılığı sayesinde hem ön hem de arka dişlerde güvenle kullanılmakla birlikte, kahve, çay ya da sigara içildiğinde renk değişimi görülmez.Zirkonyum diş fiyatları konulu yazımızı okudunuz zirkonyum diş konulu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar

 1. memis der ki

  dislerimin tamamini Zirkonyum yaptirma imkanim vermi varsa tamami ne kadar tutar fiyati tesekurler

 2. DAMLA der ki

  en ucuz zirkonyum diş 300 tl derken kalite kalitemidir zirkonyum malzemesi yoksa piyası fiatımı değişiyor?

 3. çetin dalkılıç der ki

  ben zirkonyum yaptırıyom 750 TL dediler tanesine..yaptırıyom..umarım ii.olurrr..ama fiYat yüSkeK:)

 4. Kubilay der ki

  ön üst iki köpek dişi arasında yer alan 4 diş çekildi bozukluklarından dolayı ve iki köpek dişinden destek alınıp zirkon köprü yapılacak,estetik olurmu yada köprü oldugu beli olurmu ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>